Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@yesilkoymasaj.net 0545 737 28 18

Yeşilköy Masaj Salonu

Masaj Salonu, yüzyıllardan beri var olan masaj ve terapi hizmetini veren kurumlara denir. Masaj bir kişinin başka bir kişiye belirli zaman periyodunda gerçekleştirdiği ritmik hareketlerden oluşan terapi şeklidir. Bu terapinin çıkış noktası tam olarak bilinmemektedir. Bazılarına göre Uzakdoğu’da Çin’de ortaya çıkmıştır. Bazılarına göre ise Amerika hatta Batı Avrupa’da ortaya çıktığı iddia edilmektedir. Her nerede ortaya çıktıysa da bizim için önemli olan bu terapinin insan bedeni açısından büyük önem taşıdığıdır. Yeşilköy Masaj Salonu yukarı dada belirttiğimiz gibi bu hizmeti profesyonel olarak bireylere sunan kurum ve kuruluşlara verilen isimdir. Masajın tarihine baktığımız vakit orta çağ ile birlikte önem kazanmaya başladığını dikkatle gözlemlemekteyiz. Krallıklar zamanında hatta derebeylerin kendilerine bu hizmeti sunan kişileri yanında gezdirdiği bilinmektedir. Osmanlı imparatorluğu zamanında da imparatorların ve sultanların haremlerinde özellikle bayanların masaj ve terapiyi özel koku ve yağlar eşliğinde yaptığı bilinmektedir.

Masaj Salonu Kavramı

Masaj salonu kavramını detaylı olarak incelediğimiz zaman tarih içinde ne gibi değişimler geçirdiği önemle fark etmekteyiz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere krallar ve imparatorlar sultanlar kendilerine ve sağlıklarına oldukça düşkünlerdi. Yanlarında daima masaj hizmetini yapan masör ve masözlere yer verirlerdi. Bu kişiler kral ya da padişahın tüm ağrıları ve sağlık sorunlarını çözümlemeye yönelik hizmetleri masaj ile sunarlardı.

O zamana ait kokular ve yağlar ile tüm beden ovulur ve uygulama bu şekilde yapılırdı. Zamanla yeniçağ geçilip aydınlanma hareketleriyle birlikte artık insan bedeninin anatomisi çözülmeye başlamış olup özellikle nerelere ne şekilde dokunuşlar yapılması gerektiği ortaya çıkmıştır. Yakın çağ ile birlikte ise günümüzdeki masaj salonu kavramı artık ortaya çıkmıştır. 20,Yüzyılın ikinci yarısı itibariyle birlikte masaj hizmetini veren küçük merkezler açılmaya başlanmıştır.

Burada bayan masözler masaj hizmetini sunmaya başlamışlardır. Aslına bakılırsa bugün de günümüzde bu hizmeti İstanbul’da birçok firma vermeye başlamıştır. Bu firmalardan biri de yeşilköy masaj salonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçükçekmece masaj salonu vip odalarda, elit ortamda, medikal anlamda uzman olan ekip arkadaşlarıyla sizlere bu hizmeti en iyi şekilde sunmaktadır.

 

Masaj Kaç Çeşittir?

Masaj kavramı oldukça kompleks bir kavram olup kendi içinde birçok türe ayrılmaktadır. Bu türlerden sırasıyla bahsedersek ilk olarak klasik masaj gelmektedir. Buna ayrıca İsveç masajı da denilir. Kişi ayaklardan başlanarak yukarıya doğru yavaş yavaş ovulur.

Minik dokunuşlar ile birlikte rehabilite olan kişi rahatlar. Bir diğer masaj türü ise ayak masajıdır. Ayak masajı adından da anlaşıldığı üzere özellikle ayak bölgesine yapılan bir masaj çeşididir. Gene bir başka masaj türü medikal masajdır. Tıbbi anlamda medikal uzmanlar tarafından kişiye gerçekleştirilen bir masajdır. Kesinlikle uzman kişiler yapmalıdır.

Aksi halde sakatlık vb durumlar oluşabilir. Gene bir başka tür ise Spor masajıdır. Bu masaj türünde kişinin adale sertleşmesi ve yırtılması kas kasılması ya da sertleşmesi, çevresel anlamda tutulmalar vb durumları ortadan kaldırmak için yapılan masaj çeşididir.

 

Masajda Uzman Eller

Masaj hizmetinde belki de en önemli kısım bu hizmeti sunan kişilerdir. Çünkü masaj önemli bir terapi olup kesinlikle alanında uzman bu işe hakim bir medikal sertifika ve tecrübesi olan kişilerin yapması gereken bir iştir. Bunun dışında bu hizmeti sunan kişiler kesinlikle masaj yaptıran kişiye büyük zarar verebilirler. Bu sebeple sizler bu konuda uzman olan ve kaliteli hizmet sunan ataköy masaj salonu na gitmelisiniz. Kişinin yani sizlerin sağlığı hayatta hiçbir şeyden önemli değildir.

 Sizler önce kendinizi düşünmelisiniz. Tam anlamıyla profesyonel olarak bu hizmeti hakkıyla sunan kurumlar zaten kendilerini marka imajları ve kaliteleriyle belli etmektedirler. Böyle kurumlarda vip odalarda hizmet sunulur. Koşullar gayet temiz ve hijyen olur. Elit bir hizmet kalitesi söz konusudur. Ayrıca bu terapiyi yapanlar alanında uzman eğitimli kişilerdir. Aksi takdirde asla güvenmediğiniz ya da şüphe ettiğiniz kurum ve kuruluşlardan uzak durunuz.

 

Kurumu Teyit Ediniz

Masaj hizmetini aldığınız kurum ve kuruluşları kesinlikle teyit edip doğrulayınız. Bunlar sizin sağlığınız açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Kişinin yani bireyin sağlığı her şeyin önünde gelmektedir. Bu sebeple maddi anlamda belki fiyatı yüksek bile gelse kaliteli mekan ve kurumları tercih ediniz. Unutmayın ki siz her şeyden değerlisiniz.

                                                                  

31 Ara 2017 - 15:05:21 Haberler